Diskusní články- Šikana

26. března 2014 v 15:40 |  Diskusní články
Ahojky. Tak jsem tady s dalším diskusním článkem. Dneska je to šikana.

Více v celém článku.

V tomto článku se to pokusím pojmout trošku jinak než minule. Určitě by se tady našlo spoustu důvodů, proč se šikana provádí, ale já to chci vzít trochu jinak. Řeknu Vám jeden příběh...
Začala bych asi tím, že u nás ve škole byla také šikana. Na to, že jsme celkem malé městečko (přibližně 3500 obyvatel) a ve třídě nás bylo asi 25 (teď nás je 13) byla tohle celkem velká šikana. Dokonce se řešila i soudně. Byl to ten typ šikany, kdy moji spolužáci kradli svačiny onomu šikanovanému, polývali ho vodou, mlátili ho atd. Ten šikanovaný... říkejme mu třeba kluk X. Takže kluk X semnou chodil od 1. třídy. Byli jsme rozděleni na A a na B. V 5. třídě jsme se spojili a bylo to tady. Šikana začala. Ze začátku to bylo takové.. v klidu. Kluk X se to snažil brát jako srandu, jenže když jste.. jak to říct.. mimo společnost.. mimo určité skupiny lidí, tak jste většinou šikanovaní. A kluk X se zdržoval klučičích skupin. Většinou byl ám nebo s jedním max. dvěma klukama. Posutpem času se šikana stupňovala... Jednou už to zašlo tak daleko, že to kluk X (zřejmě) řekl doma. Jelikož byl jeho otec policista, okamžitě se to začalo řešit. Na co nikdy v životě nezapomenu bylo, když moje spolužačky byli postupně vyvedeny z hodiny y odcházeli jedna po druhé k řediteli. A potom se jedna z nich vrátila a řekla moje jméno. V tu chvíli jsem si myslela, že se mi rozkočí srdce a já skolabuju. Vysoukala jsem se z lavice a odešla k ředitelovi. Tam seděla jakási mladá žena a vedle ni stály dva policisté! Ta žena byla ze sociálky a chtěla po mě, abych ji řekla všechno. Co klukovi X dělali, od kdy to dělali, ale hlavně.. KDO to dělal. Možná, že to nezní jinak strašně, ale bylo to nehorázně STRAŠNÉ! Donášet na někoho je hrůza. Ale zkuste si lhát policistům! To prostě nedokážu. Takže jsem jim řekla to, co jsem věděla. Nechápala jsem, proč si tam zavolali zrovna mě a ještě dlouho potom jsem z toho byla vedle. Jen aby jste věděli... Nešli tam všechny holky. Myslím, že nás tam šlo jenom pět. Nakonec to skončilo tak, že jeden nebo dva kluci (teď si nejsem jistá) skončili u soudu a ostatní.. to nevím. Zřejmě mají jak se říká " škraloup". Ale nejhorší na tom všem bylo to, že jim dali přečíst naše výpovědi. Jak.. Jak si to mohli dovolit?! Jak mohli dát někomu přečíst to, co jsme říkali? Tohle mi přijde... Strašný. Nechápu to. Ale abych se vrátila k tomuhle článku.
Pokud jste si přečetli tenhle příběh, určitě vám došlo, že šikana není žádná sranda a může skončit vážně, vážně špatně. Já osobně si myslím, že šikanují lidé, kteří mají buď to malé sebevědomí, nebo mají nějaké problémy v rodině(např. jsou sami mlácení svými rodiči), nebo se chtějí " předvést" před ostatními a nebo si prostě chtějí dokázat, že jsou něcí víc než ostatní. A ano. Odsuzuji šikanu a lidi, kteří ji provozují. Podle mě jsou to ubohé lidské bytosti a já je odsuzuji. Asi si neumíte přdstavit, jaký byl ten rok nebo rok a půl, kdy jsem musela chodit do třídy, kde jste věděli, že někoho šikanovali. Chodila jsem tam s otázkou: Co když začnou zase někoho šikanovat? Co když to budu já?
Teď už je to v pohodě. Kluci jsou větší, vyspělejší (i když o tom někdy dost silně pochybuji) a nikoho nešikanují. Někdy je s nimi i sranda. Ale stejně mám tenhle příběh pořád v hlavě.
Jenže víte... ono má všechno i svou druhou stranu. Není nic jenom černé nebo bílé. Onen kluk X si za něco z toho mohl sám. Neměl kluky pomlouvat. Někdy mi i připadalo, že je jako by provokoval. Takže... nemůžu říct, že VŠECHNA vina je jen a jen na klucích, kteří jej šikanovali, protože to bych lhala.
A jaký máte názor na šikanu vy? Byli nebo jste šikanovaní? Nebo znáte někoho, kdo je obětí nebo provozuje šikanu?
PS: Omlouvám se za chyby. Opět jsem to psala ze svých pocitů, takže jsem si chyby nekontrolovala. :D
Calla
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anonymka anonymka | 14. ledna 2015 v 22:12 | Reagovat

Pomoc!mne šikanují.nevím jestli to je šikana ale myslím že ano. Byla bych moc ráda kdybys mi pomohla.

Kluci mi třeba vezmou penál a začnou si s ním házet.A potom se přidá celá třída.ztratila jsem BFF.
posmívají se mi.a celou přestávku mne otravujou. A Já sem potom o hodině unavená a kvůly tomu se špatně se učím.
nesnáší mne celá třída.
Jinde mám kamarády hned.a jsem dost oblíbená jen ve třídě ne.a k tomu mám ještě akné.
Nikomu jsem to neřekla a rodiče mi vyčítají že se špatně učím.(o čj ne je totiž vždycky první hodinu).

Prosím pomozte mi! Prosím :-(  :-( skoro každý den brečím. :-(

2 Callia Callia | 15. ledna 2015 v 20:25 | Reagovat

[1]:  Tak to je mi líto. :/ Jako ostatní bych ti asi doporučila se s tím někomu svěřit. Ale vím, že to není tak jednoduché a člověk se prostě nedokáže Jen tak svěřit. Možná tahle rada bude znít divně, ale pokud už jsi třeba v 8 nebo v 9 tak to prostě vydrž a ty lidi potom už nikdy neuvidíš. :) Pokud si mladší, zkus je prostě ignorovat. Když nebudeš reagovat, možná je to přestane bavit a prostě tě nechají. Nebo to někomu řekni a zkuste to vyřešit. Nebo mám ještě jeden způsob... Psala jsi, že jinde jsi oblíbená jen ve třídě ne. Tak zkus např. o přestávkách nepobývat  ve škole. Prostě běž k někomu jinému do třídy a povídej si tam s nimi (Pokud se tam s někým bavíš samozřejmě) Jinak nevím, co bych ti poradila. :/ Šikana je odporná věc a dělají ji především lidé, kteří mají malé nebo žádné sebevědomí a neumí se vypořádat sami se sebou. A nebo hloupý lidé, kteří to považují za zábavu. :/

3 anonymka anonymka | 20. ledna 2015 v 20:05 | Reagovat

[2]:moc moc díky.
Jsem v pátý , ale asi půjdu na gymnázium.a trochu se to lepší, asi proto že se se mnou jedna holka skamarádila.a ten nápad chodit do jiné třídy o přestávce je fakt super.
Moc děkuji.
(Psáno na mobilu)

4 Callia Callia | 20. ledna 2015 v 20:20 | Reagovat

[3]:  Nemáš vůbec za co. :) Jsem ráda i za tebe, že se s tebou ta holčina skamarádila. Jen... Nechci, aby si to nějak špatně pochopila nebo že si o té holce myslím něco špatného, ale být tebou, nesvěřuj se ji hned ze začátku se všemi „tajemstvími„ jako nejlepší kamarádce. Ono... Lidi umějí být někdy hodně krutí a potom to můžou použít i proti tobě. :)

5 anonymka anonymka | 21. ledna 2015 v 17:01 | Reagovat

[4]:Já vím ona předtím mne fakt neměla ráda, ale teď se tváří že jo.
a moc díky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama