Jediná bez přání- Prolog

26. března 2014 v 15:58 |  Jediná bez přání


Jediná bez přání
Prolog
Představte si Zemi. Ale ne jako modrou, životodárnou planetu. Ale jako pustý, zničený a nebezpečný svět. Protože přesně tohle to je. Lidská rasa už téměř není. Nahradila ji… Naše fantasie.
Začalo to asi před 10 lety. Tehdy se začali vědci čím dál tím více zabývat lidským mozkem a vším, co dokáže. Ze začátku se jim nedařilo vůbec na nic přijít. Všechno bylo při starém. Jenže potom doktor jménem John Guler vymyslel nějakou látku, která měla lidský mozek "nabudit" a způsobit, že cokoliv si přejete, se v jednom krátkém okamžiku stane skutečností. Vědci ji začaly okamžitě testovat a zjistily, že opravdu funguje.
Nejprve se látka zvaná DRE objevovala pouze v armádě a v nemocnicích. Jenže později se rozšířila do celého světa, mezi všechny lidské vrstvy. Ze začátku se to všechno dalo zvládnout. Sem tam si někdo vysnil peníze, nebo dům anebo třeba auto. V armádě to zase byli zbraně a tanky. V lékařství spousta léků i na nemoci jako např. rakovina nebo AIDS. Bylo to prostě jako dar z nebes. Jenže potom… Všechno se začalo odvíjet tím špatným směrem. Bylo mnohem více vražd, lupičů, zničených domů. Každý si vysnil peníze, takže nikdo nepracoval. Pole pustla, voda se zanášela špínou, vzduch byl ještě více znečištěný. Bylo to hrozné. A tak, aniž by si to kdokoliv pořádně uvědomoval, se svět řítil ke svému zániku. Chybělo už jen nějaké to malé postrčení, a všemu, co jsme znaly, by byl konec. A to postrčení přišlo v podobě fantasie.
Pro mnoho lidí byla fantasie nejlepším přítelem. Úkrytem před realitou. Zachráncem před strašlivým životem. Jenže nyní… Nyní je to náš největší nepřítel. Mnoho mladých lidí si totiž vysnilo něco, čemu se jen těžko dá uvěřit. Mytické bytosti. Vlkodlaci, upíři, elfové, víly. Tohle všechno a ještě mnohem, mnohem víc se teď prochází po našem světě. Lidská rasa už téměř vyhynula. Zbylo jen pár malých skupinek po celé zemi. Byla jsem součástí jedné z nich, dokud jsem neobjevila svůj dar.

Jmenuji se Arryn Wishans a jsem Jediná bez přání.

Calla
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliz Eliz | Web | 12. září 2014 v 16:09 | Reagovat

Tak tohle je vážně úžasný!!!! O_O :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama