Monthly darkness- 3. Kapitola

25. března 2014 v 21:06 | Callia |  Monthly darkness
V minulé kapitole: Nastal den, kdy se Siena musí přidat k Bojovníkům. Sama si není jistá, zda to chce či nikoli. Aby byla přijata, musí splnit určitou úlohu.


3. Kapitola
Rychle jsem se překulila na stranu. Když jsem zvedla hlavu, ostrá bolest mi ji přišpendlila zpět k zemi. Sykla jsem bolestí a přivřela oči. Jakmile jsem je zase naplno otevřela, blížila se ke mně Matthewova ruka. Vykřikla jsem a uhnula. Jeho pěst dopadla na tvrdou zem. Vyskočila jsem na nohy a přeběhla za svého nepřítele. Když ty můžeš útočit na někoho, kdo leží, tak já můžu útočit ze zadu. Pomyslela jsem si a s úšklebkem jej kopla do zad. Trochu se zapotácel, ale nespadl. Potichu jsem zaklela a dala si ruce před obličej. Trochu jsem však nedomyslela, že nebudu mít kryté břicho. Útočník se proti mně napřáhl a pěstí mi vrazil do žaludku. S heknutím jsem se předklonila a začala kašlat. Ani jsem se nenarovnala a ucítila ostrou bolest v obličeji. Po tváři mi začal stékat proužek horké krve. Jenom tři minuty! Ale tohle už trvá nejméně deset! Křičela jsem v mysli. Můj vlk se dral na povrch. Vrčela jsem, ale věděla, že se nesmím proměnit. Bylo to dost těžké. Jenom se udržet člověkem mi ubíralo spoustu síly. A do toho ještě bojovat s takovou převahou. A potom jsem to uviděla. Mohla jsem se zachránit. Vykopla jsem nohu před sebe a Matthew vyskočil, aby se mému útoku vyhnul. Přesně tohle jsem čekala. Napřáhla jsem se, a jakmile dopadl na zem, udeřila jsem jej do obličeje. Potichu zaskučel. O pár kroků jsem se vzdálila a čekala, že se na mě znovu rozeběhne. Ale z ničeho nic jsem uslyšela ten hlas.
"Konec!" zakřičela Susan a já jsem úlevně vydechla. Chtěla jsem se usmát, ale bolel mě celý obličej. A tak jsem raději zůstala u "poker face" Matthew ke mně přešel a podal mi ruku.
"Dobrý souboj. Jsi docela dobrá," usmál se na mě a já jeho ruku přijala. Při tom jsem si všimla, že už mu neteče krev z nosu. A vlastně není nijak zmlácený. Cože? Ale vždyť on nemá regeneraci! Není to Měsíční vlk! Nechápala jsem. Zřejmě jsem se i zmateně tvářila, protože se zasmál a řekl.
"Magie víš? Je to úplně jednoduché, uzdravovací kouzlo." Přikývla jsem, ale stále jsem byla mimo. Sáhla jsem si rukou na svůj obličej. Sice jsem se zotavovala rychle a krev už mi také netekla, ale při doteku jsem sebou trhla. Pořád to bolí.
"Co bych ti k tomu řekla, Sieno. V porovnání s minulými ročníky byl tvůj zápas průměrný. Čekala jsem od tebe víc," zakroutila hlavou a mávla rukou. Nechápavě jsem se na ni zadívala a ona vyšším hlasem pronesla.
"Lukasi! Přestaň si kecat s Amy a vylez!" Zpoza stromu se ozvalo tiché zamručení a přede mnou se objevil poměrně vysoký kluk. Měl světle hnědé vlasy, které mu padaly do tmavých očí. Na tváři mu pohrával úšklebek.
"A co mám jiného dělat?" zeptal se a Susan protočila oči.
"To, že jsi ve smečce a dokážeš mluvit v myšlenkách ještě neznamená, že to musíš dělat každou minutu. A sakra… Alespoň si ty myšlenky kryjte. Nemusím neustále poslouchat ty vaše sladké řečičky!" sice mluvila vyrovnaně a tvrdě, ale v jejím tóně byl náznak pobavení. Musí být úžasné komunikovat v myšlenkách. Pomyslela jsem si. Onen kluk se zasmál a přešel ke mně.
"Tak jdeme." Postrčil mě kupředu a já mlčky šla. Po několika minutách jsem prolomila to hrozné ticho.
"Ehm… Kam že to vlastně jdeme?" zeptala jsem se.
"Kam bys řekla?" odpověděl mi otázkou a já pokrčila rameny.
"Zpátky ke skupině. Kam jinam." V jeho hlase jsem slyšela pobavení. Skvěle. Teď už nejsem jenom hrozná v zápase, ale jsem i hloupá. Nepatrně jsem zakroutila hlavou. Opět jsme několik minut šli potichu. Ale tentokrát jej prolomil on.
"Takže ty jsi Siena Adireová?" zeptal se, i když to moc dobře věděl. Mlčky jsem přikývla.
"Víš tvůj bratr…" rychle jsem mu skočila do řeči.
Ne. Bavme se o čemkoliv, jen ne o mém bratrovi." Nechtěla jsem o něm slyšet ani slovo. Vždycky je to stejné. Keris je ten nejlepší. Keris si vytvořil smečku. Keris tamto a támhle to. Je to příšerné!
"Proč ho nemáš ráda?" zeptal se. Potichu jsem zavrčela.
"Než bych vyjmenovala všechny důvody, tak umřeme," odpověděla jsem.
"Tak řekni jenom ty hlavní." Protočila jsem oči.
"Fajn. Je to namyšlený idiot. Myslí si, že když má smečku, je něco víc než já. Vždycky mě ponižuje, protože jsem mladší. A taky jsem kvůli němu tady." Lukas se zastavil. Zíral před sebe. Otočila jsem se směrem, kterým se díval. V dálce jsem viděla skupinku lidí. Tam jsou Bojovníci. Ale ještě tam nejsme. Tak proč stojíme? Pomyslela jsem si a chtěla se zeptat, ale pak jsem to uviděla. Mezi stromy se objevilo pět postav. A sakra. Tohle ne! Prosím ne!
"Tak já že jsem namyšlený idiot? Ale prosím tě. Od kdy takhle mluvíš, co sestřičko?" zasmál se krutým hlasem.
"Odjakživa," odsekla jsem. Můj bratr ode mě odvrátil pohled a stočil jej k Lukasovi.
"Lukasi. Takže ty teď vypomáháš při zkouškách jo?"
"Co tady děláš, Kerisi?" zeptal se naštvaně, ignorujíc otázku mého bratra.
"Ale to víš… Jsme na procházce." Otočil se ke své smečce a oni se zasmáli. Byli tam samí kluci. No dobře. Joliana je dívka. Ale já ji považuji za muže. Má na krátko ostříhané vlasy, které jsou rudé jako krev. V obličeji se ji houpe spousta piercingů a chování odpovídá těm největším grázlům.
"Tak ještě jednou. Co tady děláš? Pokud vím, v téhle části lesa nemáš co dělat." Při slově téhle Lukas zvláštně přitvrdil. Viděla jsem, jak se mému bratrovi změnila barva očí. Ale jen na vteřinku. Potom se na nás zazubil a řekl.
"Fajn. Však my už jdeme." Otočil se a zmizel mezi stromy. Společně s ním odešla i jeho smečka. Absolutně jsem nechápala, co se to právě stalo.
"Jak jsi s ním mohla vydržet žít v jedné domácnosti?" zeptal se najednou Lukas. Pokrčila jsem rameny.
"To by mě samotnou taky zajímalo." Potichu se zasmál. Konečně jsme došli až ke skupině dětí, čekající na zkoušku.


"Musíš počkat, než úkol splní všichni. Pak si pro vás přijde Susan." Posadil mě na zem a rozeběhl se pryč. Tak fajn. Teď by mi mohl někdo vysvětlit, co to ksakru bylo a proč se v lese z ničeho nic objevil můj bratr!
Calla
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama