Listopad 2014

Liebster award TAG

22. listopadu 2014 v 18:43 | Callia |  Účastním se
Ahojky. Jsem zde s dalším článkem.
A ano, vidíte spárvně. Je to TAG. Přesněje... Liebster award TAG. Ano, dělala jsem ho už opravdu mnohokrát, ale i přes to jsem se rozhodla jej znovu udělat. :)
Nebudu již vysvětlovat o čem to je, protože to zřejmě každý ví. Pokud to nevíte, na googlu je toho opravdu SPOUSTA!
Takže... Dám se rovnou na otázky. (Ano, přeskakuji 11 věcí o mě a ano, přeskakuji nomanivání ostatních blogů.)

1. Věříš tomu, že existuje ve vesmíru i jiný život?
Jestli tomu věřím? Jistě, že věřím. Vlastně... Lidé, kteří nevěři v jiný život ve vesmíru mi přijdou velice naivní. Myslet si, že my jsme jediní živoucí tvorové a že my jsme středem vesmíru a podobný hovadiny.. Jako vážně? Teď nechci nikoho z vás urážet, pokud tedy nevěříte v jinou existenci života, ale prosím vás! Podívejte se okolo sebe! Vesmír je nekonečný (možná. Nikdo to samozřejmě jisto jistě neví) a vy si myslíte, že jiný život neexistuje? :D

2. Preferuješ knihy nebo čtečku? Proč?
Knihy. Čtečku doma ani nemám. Navíc... Jsem na knihovnickém oboru. Ono by možná tohle stačilo jako vysvětlení, ale ne. :D Knihy jsou prostě... knihy. Mají tu svoji vůni, můžete si je ohmtat, můžete si je vyskládat v knihovničce a kochat se nádhernými obálkamai a čtečka? Ta vám nic z toho neumožňuje.

3. Existuje nějaká knížka, která hodně pozměnila tvůj život a směr, kterým se ubírá/ubíral?
Přímo takovou knihu jsem zatím nečetla. Totiž... Žánry, které mám doma jsou téměř všechny fantasy. Ale přeci jenom je tady jedna kniha, kterou už spoustu z vás určitě četlo. A to Hvězdy nám nepřály. Neřekla bych, že tahle kniha nějak zvlášť ovlivnila můj život, ale přeci jenom mi ukázala, že se v životě nemám vzdávat. Že to vždycky může být ještě horší. No a pak je tady ještě Smečka. Tahle kniha neovlivnila ani tak můj život, jako spíše moje koníčky (a mojí budoucnost, možná?) Totiž.. Tohle byla moje první kniha s vyšším počtem stran než 50. :D A právě Smečka mě donutila k tomu, sepsat první příběhy a zamilovat se do čtení a knih. :)

4. Co si myslíš o dnešním světě (tak celkově)?
Tohle je docela záludná otázka. Co já si myslím o dnešním světě... No.. Abych byla upřímná, jsem dost pesimistický člověk, takže můj pohled na svět není zrovna moc růžový. Ale přesto mám takové dva úhly pohledu.
První je ten, že člověk je strašné stvoření. Sice máme nejmodernější technologie, ale za jakou cenu? Ničíme si vlastní zemi, na které žijeme a myslíme si, že nám to jen tak projde? Ale prosím vás.. Nebuďme tak hloupý a naivní! Všechno jednou skončí. A s tímhle tempem znečišťování, týrání zvířat a bůh ví čeho ještě, konec Země přijde hodně brzo. A nějaké technologie nám budou naprosto k ničemu. ;)
A ten druhý pohled je asi následující: Člověk je skvělé stvoření. Má city, dokáže pomáhat, má technologie a neustále se zdokonaluje. Ale to je bohužel tak všechno, co bych na nás našla pozitivního.
Teď jsem si uvědomila, že jsem tak úplně neodpověděla na otázku. Co si myslím o DNEŠNÍM světě. Beru to jako o dnešní generaci. Moje generace (jsem ročník 99) my přijde docela v pohodě. Ale když se podívám na mladší děcka... Chce se mi brečt, křičet a zvracet. Jenom počítače, tablety, tlustý děcka (opravdu nemám ráda malé tlusté rozmazlené děcka!) Všichni mluví sprostě, kouří, fetujou, pijou... Dovolují si na starší, rodiče je nezvládají, jsou agresivní. Tohle je naše budoucnost. Docela nechutný, nemyslíte?

5. Co se ti vybaví, když se řekne podzim?
Jako první mi naskočí nádherně zbarvené stromy a úžasné fotografie. A potom mi naskočí deprese, zima, vítr, opadané a smutné stromy. Ale hlavně ta zima a žadný sníh! :D (Takže.. k čemu takové teploty vůbec jsou, když nesněží?! Akorát mrzneme a nic z toho nemáme!)


6. Kolik knih přečteš průměrně za měsíc?
Jaj... Jak kdy, ale většinou docela málo. Někdy 1, někdy nic, někdy 2-3 někdy i více. Opravdu jak kdy. Ale většinou se pohybuju na rozhraní 2-3 (1-2)

7. Co pro tebe znamená mít blog?
Blog? Upřímně... Teď je pro mě blog takovým útočištěm. Útěkem před problémy a realitou. Ale hlavně místem, kam můžu zvěřejňovat své příběhy a číst si vaši odezvu. Dřívě jsem blog nebrala nijak vážně, ale teď je tomu jinak. Opravdu bych asi brečela, kdyby se mi s blogem něco stalo a musela jsem jej zrušit. :/

8. Kolik času denně strávíš na Facebooku či na počítači celkově?
HOOOOOOOODNĚ! :D Na fb strávím většinu svého dne. A nemusím tam ani být, ale prostě jej mám otevřený, kdyby náhodou někdo napsal. A na noťase strávím téměř celý den. Jelikož jsem na intru, nemám nic moc co dělat. A tak jsem na noťase. Když nám večer začně blbnout wifina a seká se, většinou přejdu na mobil poslouchat hudbu a nebo si číst. :D

9. Tvůj vztah k jídlu?
Hodně dobrý. :D Ne... Já miluju jídlo. Možná proto, nejsem zrovna nejhubenější, ale víte co? Mě to nevadí. Nejsem žádný tlusťoch, který by se nevlezl do dveří. (Nemám nic vůči tlustým lidem, ale když ten člověk ví, že s prominutím žere jako prase a nic s tím nedělá, tak to mě dokáže opravdu vytočit!) Ale jídlo mám opravdu ráda. :)

10. Jak nejúčinněji relaxuješ?
Mě připadá, že jsem ještě nikdy tak úplně nerelaxovala. Ale asi večer, než usnu, tak si pustím písničky, nejlépe nějaké pomalé a prostě jen ležím a snažím se usnout. To je docela relax. :)

11. Co tě nejvíc ubíjí?
Ha! :D Už jsem několik věcí napsala, ale tak zopakujeme si to.
1) Tlustí lidé, kteří ví, že jsou tlustí kvůli tomu, že neusátle jí a jí a jí, ale nic s tím nedělají. (Nebo se o to ani nesnaží.)
2) Malé, rozmazlené, tlusté děcka, které jsou závislé na PC (nebo tablet, nebo noťas nebo podobné hovadiny.)
3) Nymšlené slepice. Každý nějakou určitě známe.
4) Lidi, kteří neusátle prosazují svůj názor a nenechají vás říct ten váš.
5) Když jsem omezována ostatními lidmi. Např. Jdeme někam s rodiči a já vidím, že už za 5 minut tam máme být. Chci jít rychle, ale rodiče řeknou, že nemusíme spěchat. Jak, že sakra nemusíme směchat?! MUSÍME! (Ano, jsem netrpělivý člověk, který chce být všude na čas nebo alespoň s předstihem.)
6) Krátké komentáře na blogu. Např. komentář ke kapitole: Moc pěkné. WTF?! Dvě slova na celou kapitolu? Ok... Když myslíš...
Už nevím.. Ubýjí mě tolik věcí, ale některé zde nemůžu napsat, takže asi tak. :D
Raději bych to už ukončila. :)
Callia

Co se to děje? o.O

18. listopadu 2014 v 11:54 | Callia |  Blbůstky
Ahojky. Tak jsem tady s dalším článkem. :)
Dneska to nechci nijak zvlášť okecávat (i když právě to zrovna dělám), takže se do toho rovnou pustím.

Asi jste si všimli, že na blogu je nějak živo. Ne, že by mi to vadilo, to vůbec, ale jen... je to takový nezvyk. Já sama ani nevím, jak je to možné. Učení až nad hlavu, známky nic moc a ještě k tomu jsem na intru. Ale hold... Nějak mě zase přepadla blogerská nálada, co ž znamená články, kapitoly a zase články. :D To jsem vám hlavně chtěla napsat. Ať očekáváte články a hlavně kapitoly, které se pokusím psát. :)

Potom je tady další věc. V pondělí (příštíí týden) půjdeme s kamarádkou a možná ještě se spolubydlící do kina na Mockingjay (Hunger games 3), takže očekávejte nějaké to zhodnocení a ten můj vykecávací článek. :D

No a poslední věc je ta, že jsem včera zveřejnila onu anotaci k nové povídce s názvem Agniteris, tak kdyby jste se na to mohli mrknout, byla bych vážně ráda. :)
Toť po zatím vše. Mějte se pěkně a užjite si zbytek dne (týdne).

PS: Tohle píši v suplování tělocviku. Ano, jako supl mámer volnou hodinu na pc. :D Ale zase na druhou stranu... Dneska máme 9 hodin :/
Callia

Agniteris- Anotace

17. listopadu 2014 v 12:33 | Callia |  Agniteris
RADUJTE SE JAKO JÁ!!!! :D Já jsem vážně šťastná, protože konečně mám název, který se mi docla i líbí. :D
Nemusíte si to překládat, protože pokud vím, to slovo nic neznamená. :D Je to prostě slátanina slabik a písmenek z určitých slov. :) :D
Ale už nechci nijak zdržovat, takže tady to máte:

Aquam ignis terra aeris.
Co kdybyste byli vychování jako obyčejná lidská dívka? Co kdybyste měli obyčejné lidské kamarády? A co kdybyste zjistili, že vy sami nejste obyčejný člověk?

Právě tohle se stalo Alesii. Jednoho dne objevila svou moc. Poznala lidi, kteří jsou stejní jako ona. Odjela na novou školu. Na školu, která ani zdaleka nepřipomíná tu lidskou. A když už si myslela, že největší šok má za sebou, přišel další. Ona není stejná jako ostatní. Nikdy nebyla a nikdy nebude. Alesia na sobě totiž nosí znamení vlka.

Ano ano... Je to opravdu krátké a takové... Nic moc. :D Ale to pro to, že je to jenom anotace. Doufám, že vám to nevadí a že vás to alespoň trošiličku navnadilo...? :D

Jinak bych vám už teď chtěla sdělit, že ta povídka bude asi hodně připomínat Harryho Pottera. :D Budu se snažit to napsat alespoň trochu originálně, ale ten základ bude vycházet právě z téhle knihy. :) (A filmů samozřejmě.) :D

A pak je tady ještě jedna věc!
Nedávno se mi na blogu objevil komentář s jednou úžasnou stránkou: http://www.katalog-pribehu.blogspot.cz/

Již jsem se tam registrovala a poslal tam Jedinou bez přání. Samozřejmě můžete poslat i více povídek. Já osobně to asi udělám. :D Ale to je trochu vedlejší...
Vysvětlila bych vám, o co jde, ale myslím si, že bude lepší, když se na to mrknete sami. :) Opravdu mi to řijde jako skvělý nápad. Je to dobře udělané a pro ty, co hledají buď to čtenáře nebo sami chtějí něco číst je to jako dělané. :) Takže bych byla ráda, kdyby jste se na to podívali a kdyžtak šířili dál. :)
To už bude všechno. :) Tak zatím ahoj.
Callia

Jediná bez přání- 1. Kapitola

16. listopadu 2014 v 10:30 | Callia |  Jediná bez přání (přepis)
Ahojky. Nechci to nijak okedávat, takže... Prostě je tady 1. Kapitola přepsané Jediné bez přání. :D
Užijte si ji. :)
PS: Zdá se mi, že je trochu dlouhá... No.. Nevím nevím. :D Posuďte sami. :)
PS2: Kdo si toho nevšiml, pod tímhle je přepsaný Prolog. :)
Více v celém článku.

Jediná bez přání- Prolog

16. listopadu 2014 v 10:09 | Callia |  Jediná bez přání (přepis)
Ahojky. Tak sjem tady s dalším článkem.
Ne, bohužel to není slibovaná anotace a to z toho důvodu, že nemůžu vymyslet název povídky! A to mě strašně deptá! :D
Už mám i jméno pro hl. hrdinku ale ne název povídky. Denska si budu překládat nějaká slova, tkaže je možné, že už dneska něco vymyslím. Docela v to doufám. :D
Ale teď... Už mám přepsaný Prolog a dopřepisuju 1. Kapitolu, takže ještě dneska se tady určitě objeví. :)
Více v celém článku.


Zamyšlení...

10. listopadu 2014 v 18:20 | Callia |  Deník
Ahojky. Tak jsem tady s dašlím článkem.
Nevím, zda vás něco napadlo po přečtení názvu, ale pokud ne, vůbec to nevadí.
Tento článek bude takovým vykecávacím, takže pokud o to nestojíte, nemáte na to náladu nebo prostě jste líní číst (jako já hodně často), tak to prostě přeskočte a počkejte na jiný článek. :) :D

PS: Karin, tenhle článek není myšlen nějak špatně. Nechci ti vyvracet názor na mě, nechci tě nijak přesvědčovat ani něco takového. Jen jsem to chtěla alespoň zkusit vysvětlit. A ještě jednou moc a moc díky za to, že chodíš na můj blog a máš ráda moje povídky. :) Ty píšeš také skvěle!

Více v celém článku.

Temné tajemství: Skrytý démon- 8. Kapitola

7. listopadu 2014 v 20:21 | Callia |  Temné tajemství: skrytý démon
Ahojky.Tak jsem tady zase. Jak jsem slíbila, je tady další kapitola Temného tajemství. Taky už mám přepsanou anotaci a prolog k Jediné bez přání. No... Přepsanou.. Téměř nic jsem tam nezměnila. :D Takže moc přepsaná není, ale to nevadí. :)
Nechci to nijak zvlášť okecávat, ale ještě jednu věc vám přeci jen napíši.

Asi mě zastřelíte, nebo to možná udělám sama, ale v hlavě se mi zase rodí jeden nápad na povídku. Já vím, já vím, že teď nejsem moc aktivní, ale za to může ta pitomá škola a taky intr, kde se mi nechce nic děla.t Ale i tak... POřád mám nějaké nápady a teď se mi jeden rodí v hlavě... Uvidím, zda ho zrealizuji nebo ne. :D
Ale napište mi, zda by ste uvítali něco nového? Novou povídku?
Ale teď už.. Užijte si kapitolu. :)
V minulé kapitole: Axis kamsi zmizel a tak Dessie zůstala se Zikim. Ten ji vysvětlil vše o Piere a trochu i o ni samotné.


Povídky a jejich budoucnost

4. listopadu 2014 v 14:47 | Callia |  Informace
Ahojky. Tak vás vítám u dalšího článku.
Jak jste si jistě všimli, nedávno (no dobře.. je to docela delší doba) jsem přidala další kapitolu Temného tajmeství. A nebojte, další už je téměř sepsaná chybí už jen pár odstavců, takže se na ni můžete co nejdříve těšit. :) Ale to jsem odběhla od tématu.
Chci se vyjádřit k samotnému názvu. A to k budoucnosti mých povídek. Nebojte, rozhodně s povídkami NEKONČÍM! :D Miluji psaní a vzdát se ho by bylo.. hrozné. Právě naopak.
Budoucnost mých povídek čekají zlaté dny! Proč?

Jde o to, že jsem se rozhodla povídky přepsat. Nebo alespoň Jedinou bez přání. Musíte uznat, že ze začátku ta povídka byla napsána divně.. někdy až hrozně. A protože mě osobně se nápad, který v JbP byl líbí (což se moc často nestává), tak jsem se prostě rozhodla ji přepsat.
Budu to zde dávat jako nové články. Proč? Jde o to, že na blogu teď stejně nic moc nepřibývá a navíc... budou to v podstatě nové kapitoly! Jasně... Děj bude stejný, ale změním slova, změním některé události atd. Takže bych byla opravdu MOC MOC MOC MOC MOC MOC MOC MOC ráda, kdyby jste se na to alespoň mrkli. Opravdu by mě to potěšilo. :)

Pak také budu přepisovat Ztracené anděli, protože to má teprve jednu kapitolu, takže to vlastně ani moc nepoznáte. :D Opět to přidám jako nový článek. :)

Co se týká ostatních povídek... Temné tajemství klasicky pokračuje. Sice ten začátek taky není zrovna nejlepší, ale přepisovat jej nebudu.
Monthly darkness asi na chvíli pozastavím.. Omlouvám se těm, kteří tohle četli, ale tak nějak jsem nalazena na jinou vlnu. Snad to chápete.
Znovuzrození jsem se rozhodla zrušit. Je mi to fakticky líto. Nerada ukončuji nějaké povídky, ale ten nápad je o ničem. Napsáno to taky není zrovna nejlépe a vlastně ta povídka není vůbec promyšlená.
Potom je tady Moonlight. To... Je to už poměrně stará povídka (alespoň ten náopad. Vymyslela jsem je ve svých.. 12-13 letech? :DD) A tohle také přepisovat nebudu. Podle mě je ten konec docela fajn i ten prostředek a ten začátek, psaný v roce.. 2012 myslím.. hold.. ten budete muset nějak překousat! :D

To je tak vše, co jsem vám chtěla sdělit. Jelikož se musím učit, tak neočekávejte nějakou velkou aktivitu. Třeba tohle píši v hodině počítačů! :D
Tak já už musím končit, nebo na to učitel přijde! :D
Tak zatím ahoj. :)
Callia

PS: SB nebojte se! Budu obýhat jak nejdříve to bude možné. :) A některé povídky čtu, akorát nestíhám komentovat. (Např. dneska v další hodině PC budu něco číst, ale asi to neokomentuju, ať neťukám do klávesnice a aby se na to nepřišlo.) :D