Liebster award TAG

22. listopadu 2014 v 18:43 | Callia |  Účastním se
Ahojky. Jsem zde s dalším článkem.
A ano, vidíte spárvně. Je to TAG. Přesněje... Liebster award TAG. Ano, dělala jsem ho už opravdu mnohokrát, ale i přes to jsem se rozhodla jej znovu udělat. :)
Nebudu již vysvětlovat o čem to je, protože to zřejmě každý ví. Pokud to nevíte, na googlu je toho opravdu SPOUSTA!
Takže... Dám se rovnou na otázky. (Ano, přeskakuji 11 věcí o mě a ano, přeskakuji nomanivání ostatních blogů.)

1. Věříš tomu, že existuje ve vesmíru i jiný život?
Jestli tomu věřím? Jistě, že věřím. Vlastně... Lidé, kteří nevěři v jiný život ve vesmíru mi přijdou velice naivní. Myslet si, že my jsme jediní živoucí tvorové a že my jsme středem vesmíru a podobný hovadiny.. Jako vážně? Teď nechci nikoho z vás urážet, pokud tedy nevěříte v jinou existenci života, ale prosím vás! Podívejte se okolo sebe! Vesmír je nekonečný (možná. Nikdo to samozřejmě jisto jistě neví) a vy si myslíte, že jiný život neexistuje? :D

2. Preferuješ knihy nebo čtečku? Proč?
Knihy. Čtečku doma ani nemám. Navíc... Jsem na knihovnickém oboru. Ono by možná tohle stačilo jako vysvětlení, ale ne. :D Knihy jsou prostě... knihy. Mají tu svoji vůni, můžete si je ohmtat, můžete si je vyskládat v knihovničce a kochat se nádhernými obálkamai a čtečka? Ta vám nic z toho neumožňuje.

3. Existuje nějaká knížka, která hodně pozměnila tvůj život a směr, kterým se ubírá/ubíral?
Přímo takovou knihu jsem zatím nečetla. Totiž... Žánry, které mám doma jsou téměř všechny fantasy. Ale přeci jenom je tady jedna kniha, kterou už spoustu z vás určitě četlo. A to Hvězdy nám nepřály. Neřekla bych, že tahle kniha nějak zvlášť ovlivnila můj život, ale přeci jenom mi ukázala, že se v životě nemám vzdávat. Že to vždycky může být ještě horší. No a pak je tady ještě Smečka. Tahle kniha neovlivnila ani tak můj život, jako spíše moje koníčky (a mojí budoucnost, možná?) Totiž.. Tohle byla moje první kniha s vyšším počtem stran než 50. :D A právě Smečka mě donutila k tomu, sepsat první příběhy a zamilovat se do čtení a knih. :)

4. Co si myslíš o dnešním světě (tak celkově)?
Tohle je docela záludná otázka. Co já si myslím o dnešním světě... No.. Abych byla upřímná, jsem dost pesimistický člověk, takže můj pohled na svět není zrovna moc růžový. Ale přesto mám takové dva úhly pohledu.
První je ten, že člověk je strašné stvoření. Sice máme nejmodernější technologie, ale za jakou cenu? Ničíme si vlastní zemi, na které žijeme a myslíme si, že nám to jen tak projde? Ale prosím vás.. Nebuďme tak hloupý a naivní! Všechno jednou skončí. A s tímhle tempem znečišťování, týrání zvířat a bůh ví čeho ještě, konec Země přijde hodně brzo. A nějaké technologie nám budou naprosto k ničemu. ;)
A ten druhý pohled je asi následující: Člověk je skvělé stvoření. Má city, dokáže pomáhat, má technologie a neustále se zdokonaluje. Ale to je bohužel tak všechno, co bych na nás našla pozitivního.
Teď jsem si uvědomila, že jsem tak úplně neodpověděla na otázku. Co si myslím o DNEŠNÍM světě. Beru to jako o dnešní generaci. Moje generace (jsem ročník 99) my přijde docela v pohodě. Ale když se podívám na mladší děcka... Chce se mi brečt, křičet a zvracet. Jenom počítače, tablety, tlustý děcka (opravdu nemám ráda malé tlusté rozmazlené děcka!) Všichni mluví sprostě, kouří, fetujou, pijou... Dovolují si na starší, rodiče je nezvládají, jsou agresivní. Tohle je naše budoucnost. Docela nechutný, nemyslíte?

5. Co se ti vybaví, když se řekne podzim?
Jako první mi naskočí nádherně zbarvené stromy a úžasné fotografie. A potom mi naskočí deprese, zima, vítr, opadané a smutné stromy. Ale hlavně ta zima a žadný sníh! :D (Takže.. k čemu takové teploty vůbec jsou, když nesněží?! Akorát mrzneme a nic z toho nemáme!)


6. Kolik knih přečteš průměrně za měsíc?
Jaj... Jak kdy, ale většinou docela málo. Někdy 1, někdy nic, někdy 2-3 někdy i více. Opravdu jak kdy. Ale většinou se pohybuju na rozhraní 2-3 (1-2)

7. Co pro tebe znamená mít blog?
Blog? Upřímně... Teď je pro mě blog takovým útočištěm. Útěkem před problémy a realitou. Ale hlavně místem, kam můžu zvěřejňovat své příběhy a číst si vaši odezvu. Dřívě jsem blog nebrala nijak vážně, ale teď je tomu jinak. Opravdu bych asi brečela, kdyby se mi s blogem něco stalo a musela jsem jej zrušit. :/

8. Kolik času denně strávíš na Facebooku či na počítači celkově?
HOOOOOOOODNĚ! :D Na fb strávím většinu svého dne. A nemusím tam ani být, ale prostě jej mám otevřený, kdyby náhodou někdo napsal. A na noťase strávím téměř celý den. Jelikož jsem na intru, nemám nic moc co dělat. A tak jsem na noťase. Když nám večer začně blbnout wifina a seká se, většinou přejdu na mobil poslouchat hudbu a nebo si číst. :D

9. Tvůj vztah k jídlu?
Hodně dobrý. :D Ne... Já miluju jídlo. Možná proto, nejsem zrovna nejhubenější, ale víte co? Mě to nevadí. Nejsem žádný tlusťoch, který by se nevlezl do dveří. (Nemám nic vůči tlustým lidem, ale když ten člověk ví, že s prominutím žere jako prase a nic s tím nedělá, tak to mě dokáže opravdu vytočit!) Ale jídlo mám opravdu ráda. :)

10. Jak nejúčinněji relaxuješ?
Mě připadá, že jsem ještě nikdy tak úplně nerelaxovala. Ale asi večer, než usnu, tak si pustím písničky, nejlépe nějaké pomalé a prostě jen ležím a snažím se usnout. To je docela relax. :)

11. Co tě nejvíc ubíjí?
Ha! :D Už jsem několik věcí napsala, ale tak zopakujeme si to.
1) Tlustí lidé, kteří ví, že jsou tlustí kvůli tomu, že neusátle jí a jí a jí, ale nic s tím nedělají. (Nebo se o to ani nesnaží.)
2) Malé, rozmazlené, tlusté děcka, které jsou závislé na PC (nebo tablet, nebo noťas nebo podobné hovadiny.)
3) Nymšlené slepice. Každý nějakou určitě známe.
4) Lidi, kteří neusátle prosazují svůj názor a nenechají vás říct ten váš.
5) Když jsem omezována ostatními lidmi. Např. Jdeme někam s rodiči a já vidím, že už za 5 minut tam máme být. Chci jít rychle, ale rodiče řeknou, že nemusíme spěchat. Jak, že sakra nemusíme směchat?! MUSÍME! (Ano, jsem netrpělivý člověk, který chce být všude na čas nebo alespoň s předstihem.)
6) Krátké komentáře na blogu. Např. komentář ke kapitole: Moc pěkné. WTF?! Dvě slova na celou kapitolu? Ok... Když myslíš...
Už nevím.. Ubýjí mě tolik věcí, ale některé zde nemůžu napsat, takže asi tak. :D
Raději bych to už ukončila. :)
Callia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tina Tina | Web | 22. listopadu 2014 v 20:16 | Reagovat

Tohle bude znít hodně blbě, ale já tenhle Tag vůbec neznám :D Ale líbí se mi....mám dost podobný názor, a to o těch dvouslovných komentářů u kapitol, to je fakt vytáčející :) Líbí se mi tvé odpovědi, a že ses rozepsala. Povedlo se ti to ;-)

2 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 23. listopadu 2014 v 11:33 | Reagovat

Máš zajímavé odpovědi :) S něčím tak úplně nesouhlasím, ale většinou máme stejný/podobný názor :))

3 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 23. listopadu 2014 v 18:29 | Reagovat

1. Přesně tak! Navíc, existuje i mnoho důkazů. Kromě toho, proč by vesmír byl vůbec stvořen, kdyby patřil jen nám?

2. Já jsem čtečku dokonce ani nikdy nedržela v ruce .-) Kromě toho, když chceš, papírovou knihu nacpeš všude.

3. Smečku jsem četla, Hvězdy nám nepřály bohužel ne. Ale pravda je, že Smečka tě prostě psát donutí!

4. V tomhle souhlasím Bohužel jsem ale pesimističtější než ty. Zdá se mi totiž, že se pravé city pomalu vytrácejí. A dnešní generace se mi rozhodně v pohodě nezdá. Asi jsem obklopena jinými lidmi než ty (možná proto, že chodím na knihovnický obor), ale přijde mi, že čím mladší generace, tím je to horší. Ale většina z nás se ani nehne od elektroniky (kdyby na ni alespoň dělala něco užitečného) a vlastně ani neví, co je to život.

5. Také u vás nesněží? Já sníh prostě POTŘEBUJI! :-)

6. Já poslední dobou čtu také docela málo...

7. Myslím, že takto je na tom většina blogerů.

8. Já jsem také schopná na počítači prosedět celý den. Ale fakt je, že facebook díkybohu nemám.

9. Proč je to nejméně zdravé jídlo nejlepší?

10. Přesně tak. I když já paradoxně relaxuji právě u rychlých skladeb, nebo sice u docela pomalých, ale to na poměry hard rocku :-) Ale pravda je, že pro mě je většinou relaxem i psaní.

11. Přesně tak. Já jsem sice skoro širší než vyšší, ale do dveří se ještě vejdu. ale přijde mi, že většina dnešních lidí jsou jako kuličky. Například já osobně si myslím, že člověk by prostě měl být schopen se vlézt na sedátko v autobuse...
S těmi rozmazlenými děcky souhlasím. mému bratranci je šest, má notebook, dotykový mobil, hudební přehrávač (pozor- ne MP3, ale něco jako přenosnou věž), vlastní televizi...myslím, že jsem ještě na něco zapomněla.
Namyšlené slepice. Samostatná kategorie. Nejhorší jsou ty, které ti to i vnucují.
Přesně tak. Když má člověk nějaký názor, předpokládám, že by ho měla zajímat i odpověď ostatních. Nebo také "zbožňuji" ty, kteří sabotují všechna tvá témata, ale zato ti hodiny vykládají o něčem, co tě absolutně nezajímá.
To s omezováním také nenávidím. Jednou se mi kvůli tomuto stalo, že jsem měla zpoždění dvě a půl hodiny. A to už tě naštve.
Uf, to jsem se rozepsala. Mám pocit, že ten komentáře delší než tvůj článek :-) Omlouvám se.
Jinak, zajímavé odpovědi...

4 Callia Callia | 24. listopadu 2014 v 20:38 | Reagovat

[1]:  Děkuju. :) A pokud se ti TAG líbí, tak jej taky klidně udělej. :) A omlouvám se, že jsem to nijak nevysvětlila, ale už jsem jej dělala tolikrát, že už mi to prostě přijde.. jakoby zbytečné. :D

[2]:  Díky. :) A ne každý člověk má stejný názor. Ono.. Kdybychom měli všichni stejný názor tak potom by to bylo na světě o ničem no ne? :)

[3]:  Jééé.. Strašně díky že jsi se tak rozepsala. :3 A právě že se za to vůbec neomlouvej. Já jsem jenom ráda a taky ráda vidím, že má někdo podobné názory. :)

5 Eliz (geiriau Eliz (geiriau | Web | 25. listopadu 2014 v 19:32 | Reagovat

Teda, super, jsem moc ráda, že ses TAGu zúčastnila :) Musím říct, že ve spousta věcech s tebou souhlasím. Třeba otázka 1, 2, 4,  5 , 7, 9.... A to asi není všechno. :-D

6 Simix Simix | Web | 26. listopadu 2014 v 22:33 | Reagovat

Tenhle TAG je na blogu hóódně rozšířený :)
Koukám otázky dobrý a odpovědi také :)
Co se týče knih .. souhlasím .. a taky nemám čtečku :)
Taky miluju jídlo, ale nevypadám na to :D
Nějaké odpovědi mě docela pobavily :D
A co se týče facebooku, já už tam ani moc nechodím :D
Jen kvůli nejlepší kamarádce a škole ...

7 Callia Callia | 27. listopadu 2014 v 16:07 | Reagovat

[5]:  Och.. Já jsem taky ráda, že jsem sr zúčastnila. :) A jsem ráda, že se mnou někdo souhlasí v tolika věcech. :) :D

[6]:  Jsem ráda, že tě něco pobavilo. :D A jinak.. já a jídlo.. no.. to potěš koště. :D Vážně ho mám ráda. :D

8 Ami Ami | E-mail | Web | 27. listopadu 2014 v 18:39 | Reagovat

Ježišíí! Ono už je to zase na světě! Tohohle tegu se snad nikdy nezbavíme :D
Docela jsem se nasmála :) Dobré odpovědi!
Sakra! Já taky zbožňuju jídlo, ale nikdo by to neřekl :-) Hlavně sladké...
PS: Končím, stěhuju se a spojuju síly s Ell, tady je odkaz na blog: http://dve-knihomolky.blogspot.cz/

9 Ella Monurová Ella Monurová | E-mail | Web | 28. listopadu 2014 v 18:24 | Reagovat

Žádná nominace! Uuff! :D
Jinak skvělé odpovědi..Já a jídlo*__* :D

10 Ami Ami | Web | 29. listopadu 2014 v 17:35 | Reagovat

Jinak - nominovala jsem tě do jednoho tagu, knižní tag, víc se dozvíš tady: http://dve-knihomolky.blogspot.cz/2014/11/tag-7-smrtelnych-hrichu-knihomola.html

11 Abbie Abbie | Web | 30. listopadu 2014 v 11:56 | Reagovat

Tenhle TAG neznám a ani jsem žádný nedělala tak se v tom moc dobře nevyznám xD A jinak to bylo zajímavé :)
Jo a ještě něco...Vyplnila jsem dotazník ;D

12 Callia Callia | 30. listopadu 2014 v 13:27 | Reagovat

[8]:  OK. Přepíši si tě. :)

[9]:  Díky. :)

[10]:  Už jsem se koukala. Vypadá to zajímavě. :)

[11]:  Vážně? To se divím.. Já si myslela, že tohle zná naprosto každý. Asi jsem se spletla... :D A jinak díky za vyplnění. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama